2015 Results
H A Murdoch Trophy 10th Jan 2014
Handicap Single Stableford Winner Paul Carroll Jock Rossell Trophy 15th Feb 2014 Handicap 2BBB Aggregate Par Winner runners up |
January Medal 10th Jan 2014
A Grade - Tony Hobson B Grade - Glenn Leonard C Grade - Dean Poricanin |
2014 Results
Trophy and Championships Results
H A Murdoch Trophy 1th Jan 2014
Handicap Single Stableford Winner Eddie Jones, runner up Jim Phillips Bill Chrystal Memorial Trophy 15th Feb 2014
Handicap Par - Best left hander – played in conjunction with Jock Rossell Trophy Winner Brian Hanrahan Arthur Brassey Singles Knockout 30th March Final
Match play Winner John Jones Runner up Paul Pettiford Summer Eclectic Gross - Winner Ashley Southon Gross - Runner Jim Phillips Net -Winner - Ashley Southon Runner up - Tony Fitzpatrick (results click here) Vicars Shield
Winner - Peter Watson Runner up - Brian Lamb Member and Offspring
4BBB Stableford Winners Paul Carroll, Matthew Carroll runners ups J W Draper Foursomes Knockout
8th May Final Foursomes Match Play Winners Bruce Windybank and Neville Ridge Runners up Jim Phillips and Tony Fitzpatrick Foursomes Championship
Winners John Mulholland & Alex Mulholland Runners Up Stuart Denholm and Frank Eggert Foursomes H'cap - Patrons Trophy
Winners Peter Girven and Mick Cooper Runners Up Neville Ridge and Bruce Windybank Mixed Foursomes Championship
Winners Damian Gair and Anne Geddes Runners up Brian Hanrahan and Stephne Whiteway Wotton Trophy
Mixed Foursomes H'cap Winners Alex Mulholland & Helen Chadwick Runners up Don Barker and Pam Barker John Owens Memorial Knockout
Winners Neville Ridge and Bruce Windybank Runners up Alex Dietsch and Chris Harvey Presidents Trophy - Keigwin Cup
Winner Don Grant Runner up Bill Metcalf Captains Trophy
Winner Col Collins Runner up Alex Mulholland Veterans Trophy
Winner John Cummins Runner Up Alec Dietsch Club Championship - A Grade
D R Hill Douglas Trophy Winner Alex Mulholland Runner up David Burgess Club Championship - B Grade
Prosper Ellis Plate Winner Ian Lawrence Runner Up Sam Mulholland Club Championship - C Grade
Hastings Clarke Trophy Winner Ian Mckenzie Runner Up Peter Shortle Ted Box Trophy
Medal of Medals Winner Runner Peter Tait Trophy
Winner Runner War Services Cup
Winner John Cummins Runner up David Farthing Armed Services Trophy
Winner Warwick Keirnan Runner Up David Stanley Wyndam Trophy
Winner John Cummins & Bruce Frankland Runner up David Farthing & Russ Shalders Macrite Trophy
Winner Peter Dunn Runner up Pip Smith Michael Fitzgerald Trophy
Winner Paul Pettiford Runner up Brian Lamb Legacy Trophy
Winner Bill Pope Runner up Col Collins
Runner up -
Runner up - Robert Young
Runner up - Grant Blanchard
Runner up - Warren Ryan
Runner up - Rory Hanrahan
Runner up - John Conolly
Runner up - Tim Reid
Runner up - ?
|
Monthly Medal ResultsJanuary Medal 25th Jan 2014
A Grade - Luke Latimer B Grade - Bruce Windybank C Grade - Bill Pope February Medal 1st Feb 2014 A Grade - Ashley Southon B Grade - Piero Dal Bianco C Grade - Noel Symonds March Medal 1st March 2014 A Grade - David Boyd B Grade - Sam Mulholland C Grade - Terry Downing April Medal 26th April 2014 A Grade - Sam Mulholland B Grade - Don Barker C Grade - John Cooper May Medal 3rd May 2014A Grade - Frank Eggert B Grade - Robert Eriksson C Grade - John Cooper June Medal 7th June 2014 A Grade - Tony Fitzpatrick B Grade - Leigh Batchelor C Grade - David Simmers July Medal 5th July 2014 A Grade - Stuart Delholm B Grade - Mick Cooper C Grade - Harry Babbage August Medal 2nd August 2014 A Grade - Frank Eggert B Grade - Warren Ryan C Grade - Peter Burgess September Medal 6th September 2014 A Grade - James Burkitt B Grade - Paul Carroll C Grade - John Conolly October Medal 11th October 2014 A Grade - Frank Eggert B Grade - Ken Dobie C Grade - Peter Burgess November Medal 8th November 2014 A Grade - Paul Pettiford B Grade - Robert Young C Grade - Bill Pope December Medal 6th December 2014 A Grade - David Boyd B Grade - Peter Girven C Grade - Dean Poricanin |